Przeglądarki w listopadzie


Warto rzucić okiem na aktualne statystyki dotyczące popularnych przeglądarek internetowych. Komu urosło, a komu spadło? Jak to zwykle bywa, jedne przeglądarki umocniły się a odbyło się to kosztem innych.

Podsumowanie rozpoczną dane opublikowane przez statCounter. Tutaj liderem jest Chrome, ale ten po raz pierwszy od prawie roku nieznacznie stracił udziały. Co nie zmienia faktu, że nadal jest to najpopularniejsza przeglądarka z udziałem na poziomie 59,05%.

Drugie miejsce należy do liska. Firefox nieco do góry i zamknął listopad z wynikiem na poziomie 13,49%. Na trzecim miejscu jest Safari z ponad 10% udziałem, a dopiero na czwartym Internet Explorer, który obecnie ma udział na poziomie 8,8%. Microsoft Edge nieśmiało do góry, ale nadal nie ma 3%. Opera jest na szóstym miejscu z udziałem na poziomie 1,85%.

przegladarki listopad 2016 670x392

Inne dane dostarcza NetMarketShare. Tutaj liderem też jest Chrome, który ma niecałe 56% rynku przeglądarek. Następnie jest Internet Explorer z udziałem na poziomie 21,66%. Dopiero na trzecim miejscu jest Firefox z niespełna 12%. Szczegóły na poniższym wykresie.

przegladarki chrome firefox listopad 2016 670x240W Polsce nadal najpopularniejszy jest Chrome. Używa go co trzeci rodak. Następnie mamy Firefoksa, który użytkuje około 25% internautów nad Wisłą. Mobilny Chrome cały czas pnie się do góry i odpowiada już za ponad 16% ruchu w naszej sieci. Udział Internet Explorera w kraju wynosi już tylko nieco ponad 5%.

Źródło: Komputer Świat

Listopad 2016

Warto rzucić okiem na aktualne statystyki dotyczące popularnych przeglądarek internetowych. Komu urosło, a komu spadło?

Więcej

Komputer do mnie mówi?

Dźwięki wydobywające się z komputera tuż po włączeniu nie wróżą nic dobrego. Co właściwie oznaczają te znamienne w skutkach "piski"?

Więcej

Mac czy PC

Pytając, czy wolimy Apple Mac czy też Windows PC, otrzymamy zapewne tyle samo pasjonujących opinii w jedną lub drugą stronę.

Więcej

Crapware - Bloatware

Kupując nowy komputer lub laptop liczymy na odpowiednią wydajność, szybkie uruchamianie się systemu i sprawne funkcjonowanie ...

Więcej